1982 yılında gemilere malzeme tedarik amacıyla kurulan Şekerciler Denizcilik; günümüzde Tuzla Merkez ofisi, şubeleri, depoları ve 60 çalışanı ile gemilere 7/ 24 hizmet sağlayarak sektörün önemli firmalarından biri olmuştur. Şekerciler Group; Jotun Boya, Red Wing Shoes, Dickies, Terra ile Irish Setter ve Vasque markalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

 

İnka Fixing

yapı sektörünün
bağlantı elemanları
üreticisi…

1986 yılında Haluk Arıcan tarafından Metal işleme sektöründe diğer firmalardan farklı bir vizyonla kurulan INKA, kısa bir süre sonra yapı sektörünün gereksinimi olan bağlantı elemanları üretimine başladı.

 

1995 yılında Avrupa’ya ihracata başladıktan sonra ISO 9001 belgesini alan INKA, daha sonra da FM, UL, MPA, ISO 14001, OHSAS 18001, GOST ve TSEK belgelerini alarak sektörün önemli bir oyuncusu haline geldi.

 

Bugün, INKA sektörün kalite temsilcisi olarak; ürünlerinin %70’ini AVRUPA pazarlarına ihraç etmektedir. İhracatının %80’ini batı Avrupa ülkelerine, geri kalan %20’sini de Orta Doğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Balkanlar ve Kuzey Afrika ülkelerine yapmaktadır.