1982 yılında gemilere malzeme tedarik amacıyla kurulan Şekerciler Denizcilik; günümüzde Tuzla Merkez ofisi, şubeleri, depoları ve 60 çalışanı ile gemilere 7/ 24 hizmet sağlayarak sektörün önemli firmalarından biri olmuştur. Şekerciler Group; Jotun Boya, Red Wing Shoes, Dickies, Terra ile Irish Setter ve Vasque markalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

 

Red Wing

Mükemmellik,
zaman kavramını
aşan bir standarttır.

Red Wing, bir asırdan fazla bir süredir özel üretim iş botları konusunda yeniliklerin merkezinde olmuştur.

 

19. yüzyılın sonuna doğru Minnesota’da ayakkabı satıcısı olan Charles Beckman, madencilik, kerestecilik ve çiftçilik gibi endüstrilerde talepleri karşılamak için özel üretim ayakkabılara olan gereksiniminin farkına vardı. Bu alandaki zorluklar, zorlu çalışma koşullarına karşı dayanabilecek ayakkabı ihtiyacı doğurdu. Fakat Beckman bunun yanında giyen kişilerin ayrıca rahat hissetmelerini de sağlayacak bir ayakkabı tasarladı. Beckman bu ihtiyacı karşılamak için işe koyuldu ve 1905 yılında 14 yatırımcı ile birlikte bu pazarı değiştirecek bir şirket kurdu. Beckman şirketin ismini Red Wing Shoes koydu ve böylece mükemmellik için yeni bir standart doğmuş oldu.

 

Ürünlerimiz Orta doğu petrol yataklarından Orta batıdaki mısır tarlalarına kadar uzanan bir alanda sürekli olarak kullanılmaktadır. Red Wing botları; yıllar süren çalışma, dayanıklılık ve kaliteden ödün vermeyen prensibin bir ürünü olarak yüzden fazla ülkede çalışanları korumaktadır.

 

Red Wing ürünlerinin dayanıklılığı ve performansı kanıtlanmıştır. Her bir çift ayakkabının ardında yüzyıllık bir tecrübe yatmaktadır. İster ayakkabı ister kıyafet isterseniz de aksesuar satın alın, Red Wing logosunun hiçbir yerde bulamayacağınız bir mükemmelliği temsil ettiğinden emin olabilirsiniz.

irish setter

Avcılık ve Balıkçılık Ayakkabısı

 

Şekerciler Group distribütörlüğünde Türkiye’ye gelen Irish Setter yeniliği temsil eden bir markadır. 1950 yılında 854 adlı bot modeli ile marka kendisini tanıtmıştır. Diğerlerinden farklı olarak bu bot Irish Setter avcı köpeği renginde olan Red Russet derisinden yapılmıştır. Avcılara olan sadakat geleneğimiz bu botla başladı.

 

Spora olan bağlılığımız ilham kaynağımızdır. Avcı tuzaklarından pusu alanlarına, bataklıklardan tarlalara kadar her yerdeyiz. Şafak vaktinden akşam gün batımına kadar ayaktayız. ‘Sizi yüzüstü bırakmayan avcı botu’ olarak bilinmekten gurur duyuyoruz.

 

Sahiplerine tarlalarda ve ormanlık alanlarda eşlik eden avcı köpekleri gibi Irish Setter botları da asla sizi yarı yolda bırakmaz.