1982 yılında gemilere malzeme tedarik amacıyla kurulan Şekerciler Denizcilik; günümüzde Tuzla Merkez ofisi, şubeleri, depoları ve 60 çalışanı ile gemilere 7/ 24 hizmet sağlayarak sektörün önemli firmalarından biri olmuştur. Şekerciler Group; Jotun Boya, Red Wing Shoes, Dickies, Terra ile Irish Setter ve Vasque markalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

 

Terra

Bot hakkında
söyleyecek
çok şeyimiz var.

Müşterilerimizin üst düzey konfor ve koruma taleplerine karşılık vermek amacıyla hiç durmadan çabalıyor ve 40 yılı aşkın bir süredir bu amaçla botlar üretiyoruz. Terra yeni bileşen malzeme ve gelişmiş yapı tasarım sağlama konusunda sürekli faaliyet halindedir.

 

Terra GORE-TEX botları su geçirmez koruma alanında eşsiz konumdadır. VIBRAM logosu dış tabanda yol tutuş ve kaydırmazlık direncini artırmak için onca yıllık deney ve araştırmayı temsil eder. Bir botun performans kalitesinin farkı tam da bu alanda kendisini gösterir.

 

Terra FIRMA-FLEX sistemi daha rahat çalışma ve daha az yorgunluk için hafif bir esneklik ve güç sağlar. Ayrıca, gün sona erdiğinde CLEANFEET tarzındaki ürünlerimiz size başka bir günde rahatça giyebileceğiniz kokusuz ve tertemiz botlar bırakırlar.

 

Terra iş ayakkabılarının tüm dünyada zorlu ve tehlikeli iş alanlarında tercih edilmesinin bir sebebi var. Biz dünyanın yüksek kaliteli botlarını üretiyoruz ve bunun değişmemesi için her gün çalışıyoruz.

CLEANFEET®

CleanFeet, ayakkabı dünyasında oyun kurallarını değiştiren bir teknolojidir. Bu patentli teknoloji sadece kokuyu gidermez; kokuyu daha başlamadan önce yok eder. İş botunuzun kumaşına işlenen CleanFoot kokuyu kendi içinde hapseder. Güvenli ve doğal olan CleanFeet çevre dostu olmakla beraber botunuzun ömrü boyunca garantilidir.

FIRMA-FLEX®

Hafif ve metalsiz bir teknolojiye sahip olan markamız ağır işlerde ciddi koruma sağlamaktadır. Devrim niteliğindeki bu yüksek dayanıklı süper dokuma kumaş ve esnek polimer bileşim kombinasyonu burun koruma kısmını meydana getirmektedir. Hatta bu lamine edilmiş sıra dışı kompozit yapıdan oluşan taban kısmı normal çelik tabanlara göre ortalama 20% daha dayanıklıdır. Zamanla Firma_Flex ayak biçiminize göre de şekil alır.

TERRA®-IZED LEATHER

‘Terralaştırılmış’ deri Terra’nın deri tedarik ettiği bütün ürünler için uyguladığı standart kalitesini temsil eder. Alınan her bir parti deri üretime gönderilmeden önce birçok denetimden geçmektedir. Bir derinin ‘Terralaşabilmesi’ için her bir partiden alınan numunelerin yapılan zorlu deneylerde hiçbir bozulmaya uğramadan ve en ufak su sızdırması göstermeden dayanması gereklidir.

VIBRAM®

Vibram kauçuk dış taban üretimiyle tanınır ve çevreyle uyumlu bileşimler geliştirme konusunda 70 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir.

 

GORE-TEX®

Gore-tex su geçirmez kaplama ayağınızı kuru tutmak için kullanılır. Milyarlarca mikroskobik gözenek sayesinde bu kaplama ayağınızdaki terin dışarı çıkmasını sağlarken dışarıdan girişi de engeller.

 

CAMBRELLE

Cambrelle kaplama, üstün nem kontrolü, konfor teknolojisi ve aşınma direnci sağlamaktadır. Bu unsurlar tam gün performansı için son derece önem taşımaktadır.

 

TERRA ELITE – EMBEDDED PLATE TECHNOLOGY

Yeni taban plakası ürünümüz, TERRA Vigour ve Vapour atletik modellerini kullananlar için mükemmel güvenlik sağlamaktadır. Terra’nın bu yeni teknolojisi yüzey korumada 42% artış sağlar. Terra Elite modelinin 5+2 kompozit taban kombinasyonunun ağırlık direnci normal bir çelik tabanla karşılaştırıldığında delinmelere karşı %64 daha fazla dayanıklılık göstermektedir.